12/01/2017

Pompy do zapraw iniekcyjnych

Pompy do zapraw iniekcyjnych

Pompy do zapraw iniekcyjnych służą do aplikacji mikrozapraw cementowych, suspensji oraz zaczynów cementowych. Zaprawy iniekcyjne stosuje się do wypełniania pustek w murze lub do wypełnienia otworów iniekcyjnych po wykonaniu przepony poziomej. Iniekcje zaprawami stosuje się także przy wypełnianiu rys, stabilizacji podłoża oraz wypełnianiu pustych przestrzeni pod klawiszującymi posadzkami.

Pompa do zapraw i kremów iniekcyjnych

Urządzenie przeznaczone głównie do drobnych prac iniekcyjnych – świetnie się sprawdza przy wypełnianiu pustek w murach przed wykonaniem przepony poziomej. Wypełnienie pustek w murze przed iniekcją niskociśnieniową jest niezwykle istotne dla skuteczności przepony poziomej. Pompa świetnie się sprawdza przy wypełnianiu otworów iniekcyjnych po wykonanej iniekcji. Pompa standardowo wyposażona jest w lance iniekcyjną o długości 40 cm, jednak jest możliwość zamiany na wężyk zakończony pakerem wielokrotnego użytku fi 18 mm.

Pompy do zapraw iniekcyjnychDane techniczne:
– Zasilanie: Pneumatyczne
– Ciśnienie max: 3,5 bar.
– Zbiornik o pojemności 8 l
– Waga: 10 kg

Wyposażenie:
– Zawór bezpieczeństwa
– Lanca iniekcyjna
– Reduktor powietrza z manometrem
– Wąż ciśnieniowy 2m
– Instrukcja obsługi

 

Pompa do zapraw iniekcyjnych
Pompa do zapraw iniekcyjnych – karta produktu

 

Perystaltyczna pompa do iniekcji i natrysku MISTRAL

Agregat MISTRAL na bazie pompy perystaltycznej to urządzenie do iniekcji, natrysku oraz fugowania i wypełniania spoin. Konstrukcja pomp perystaltycznych umożliwia aplikację bardzo gęstych i lepkich materiałów, a duża wydajność umożliwia aplikację dużych ilości materiału w krótkim czasie. Agregat wyposażony jest w zdalny wyłącznik dzięki czemu osoba natryskująca może włączać i wyłączać pompę w dowolnym momencie. Pompą można wykonywać iniekcje zaprawami i bentonitem oraz można natryskiwać masy bitumiczne, szlamy izolacyjne, zaprawy PCC oraz tynki renowacyjne. Mechanizm pompy umożliwia natrysk metodą niegniotącą co jest szczególnie rekomendowane przy natrysku tynków renowacyjnych. Do natrysku niezbędny jest kompresor o wydajności 300 – 600 l/min.

Perystaltyczna pompa do zapraw iniekcyjnych i natryskuDane techniczne:
– Zasilanie: 230V/50 Hz
– Moc: 550W
– Wydajność max: 8,5 l/min
– Ciśnienie max: 15 bar
– Zużycie powietrza: 300 – 600 l/min
– Maksymalna wielkość ziarna: 2,5 mm
– Waga: 55 kg

Wyposażenie:
– Pompa zamontowana na wózku
– Długość węży: 10m
– Zbiornik 35 l
– Lanca natryskowa ze zdalnym wyłącznikiem
– Zestaw dysz:  płaska, 4,5; 6,5; 8,5; 10,5 mm
– Instrukcja obsługi

 

Agregat do iniekcji zapraw
Pompa perystaltyczna do iniekcji i natrysku – karta produktu